23.04.2014 - 17:01 |
Последна промена пред 2 мин 59 сек

Сител Телевизија

 • Тенис
  Со поразите во мечевите во 1.коло заврши настапот на македонските тенисери на фјучрс турнирот Ф 15 во Шарм Ел Шеик. Стефан Мицов го загуби мечот со Аргентинецот Данте Џенаро со 2:0 во сетови (6:4 и 6:3). Бесир Дургути во дуелот со носителт број 4, Бариш Ердгуден од Турција загуби со истиот резултат...

 • Живот
  Британски суд одреди парична казна за Британец кој е снимен додека јаде жива риба од аквариум.Според британското Кралско друштво за заштита на животни, судот му одредил парична казна на Гевин Хоуп (22) од 330 фунти и судски трошоци од околу 1.000 фунти.Хоуп бил снимен за дочекот на Нова година како...

Временска прогноза

Курсна листа

 • EUR 61,68
 • USD 44,64
 • GBP 75,18
 • AUD 41,81
 • CHF 50,50
 • CAD 40,53
 • JPY 43,53
 • DKK 8,26
 • NOK 7,47
 • SEK 6,78