02.09.2014 - 21:29 |
Последна промена пред 7 сек

Сител Телевизија

 • Кошарка
   Австралија славеше победа против Литванија во дербито  на денот, на Светското кошаркарско првенство кое се одржува во Шпанија. На средбата од Д групата, одиграна во Гранд Канарија, Австралијците со 82:75 ја победија Литванија. Со овој триумф Австралија се израмни со...

 • Џет-Сет
  Обично можеме да ја видиме совршено дотерана и елегантна во фустани на црвениот тепих, но Џесика Алба приватно обожава да се облекува опуштено и модерно. Познатата 33 годишна актерка и нејзиното семејство папараците ги уловија додека се шетаа низ улиците на Малибу.Убавата актерка денот го започна...

Временска прогноза

Курсна листа

 • EUR 61,49
 • USD 46,82
 • GBP 77,80
 • AUD 43,74
 • CHF 50,93
 • CAD 43,10
 • JPY 0,45
 • DKK 8,25
 • SEK 6,69