Македонија
21. May 2024 - 16:47

Драма на автобуска постојка во Центар: Неколку лица претепале и ограбиле четири малолетници

Вчера во СВР Скопје било пријавено дека околу 14.00 часот на автобуската постојка на подрачјето на Центар во Скопје, неколку лица физички нападнале четири малолетници и им одзеле повеќе предмети.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.