Македонија
12. December 2017 - 13:28

Прегазено девојче (15) во Неготино, се тешки повреди згрижено на скопските клиники

Вчера во 17.20 часот на ул. „Индустриска“ во Неготино се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Фолксваген поло“ со кавадаречки регистарски ознаки, управувано од О.И. (58) од Демир Капија, удрил во 15-годишно девојче од Неготино.

Во незгодата девојчето се здобила со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во Итна медицинска помош  Неготино била препратена во Ургентен центар Скопје.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Неготино.