Фудбал
17. September 2020 - 22:01

Екипата на Силекс елиминирана од косовска Дрита

Силекс ја пропушти шансата за пласман во третото коло од Лигата на Европа по поразот од косовска Дрита со резултат од 0-2. Гербеши стрелаше во 48-та минута од белата точка, а победата ја потврди Лимани со гол во 80-тата минута.