Македонија
17. March 2018 - 10:05

Без вода утре дел од Кисела Вода

Поради промена на три шибери од Ф-150 мм на булевар „Србија“ до Евро Азија во населба Кисела Вода, утре прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Сервисна зона Југ, ул. „Христо Татарчев“ крак од бр. 1 до бр. 11 и бул. „Борис Трајковски“ од бр. 2 до бр. 8.

Како што информираат од РЦУК Скопје, прекинот со водоснабдувањето ќе биде од 8:30 часот до санирање на дефектот.