Тенис
16. January 2018 - 11:04

АО:Ѓоковиќ го најави големото враќање со убедлива победа

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ имаше успешно враќање на тениските терени по 6-месечната пауза.
Некогашниот светски рекет број 1 на стартот на првиот Грен Слем, австралија опен убедливо во три сета со 6-1,6-2 и 6-4 го совлада Доналд Јанг од САД.