Македонија
3. September 2019 - 18:44

Упасен млад Тетовчанец - осуден на 2 години затвор

На 02.09.2019 околу 16.00 часот на ул.„102“ во Тетово, врз основа на судска наредба, полициски службеници на СВР Тетово го привеле Л.М.(29) од Тетово, осуден на двегодишна затворска казна за сторени кривични дела „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ и „овозможување на употреба на наркотични дроги“. Л.М. бил спроведен во Казнено-поправната установа „Идризово“ во Скопје за издржување на затворската казна.