Македонија
21. February 2024 - 15:49

Украдена бистата на Васил Главинов

Украдена бистата на Васил Главинов која била поставена пред седиштето на Социјалистичката партија на Македонија.

- На 20.02.2024 околу 10.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека пред седиште на политичка партија на подрачјето на Центар била одземена бронзена биста на народниот херој Васил Главинов, соопшти МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.