Балкан
19. March 2020 - 10:47

Трета жртва од Ковид-19 во Бугарија

Една 80-годишна жена почина во Бугарија поради последици од новиот коронавирус, со што бројот на смртни случаи се искачи на три.
 
Починатата жена била хоспитализирана и имала и мозочен удар.
 
Во меѓувреме, регистрирани се 13 нови заразени со Ковид-19, со што бројот на заболени во Бугарија се искачи а 94 луѓе.