Македонија
8. August 2018 - 10:15

Тинејџер (17) тешко повреден при пад од мопед на улица во Велес

Рано утрово во 05.00 часот на ул. „Алексо Демниевски“ во Велес В.Н.(19) од Велес додека управувал мопед „Априлија“ со велешки регистарски таблици на коловозот паднал 17-годишен сопатник од мопедот.

По незгодата, со возило на итна медицинска помош тој бил пренесен во Општата болница во Велес каде му биле констатирани тешки телесни повреди и бил задржан на понатамошно лекување.

Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР-Велес и се работи на целосно расчистување на случајот.