Македонија
23. October 2021 - 12:30

Со „ауди“ удрил во „дукати“ на автопатот Скопје-Велес па побегнал - две лица се повредени

Вчера во 13.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на автопат Скопје - Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу мотоцикл „дукати“, со скопски регистарски ознаки, управуван од Н.Ј.(51) од Скопје и патничко возило „ауди“, со косовски национални ознаки, кое по незгодата го напуштило местото, соопшти МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, а со телесни повреди се здобила сопатничката на мотоциклот А.Ј.(20) од Скопје, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ во Скопје.

Увид на местото  извршила екипа од СВР Скопје.