Loading Video...
Фудбал
16. September 2020 - 20:01

Симов: Среќата ги следи храбрите, ние треба да бидеме храбри да ја заслужиме среќата против Дрита

Македонскиот вице-шамион Силекс утревечер во 20ч на Националната арена „Тоше Проески“ ќе игра против косовскиот претставник Дрита во 2. Квалификациско коло од Лига Европа.  Играме ефикасно изјави Горан Симов попладнево пред новинарите и покажавме во домашното првенство но и против Карабах дека умееме да креираме шанси:

  • Дрита е со квалитет како нас , како екипа од Македонската лига. Можеби како Ренова или Струга. Среќата ги следи храбрите, ние треба да бидеме храбри да ја заслужиме среќата утре- изјави првиот стратег на ФК Силекс , Горан Симов на денешната прес конференција.з