Фудбал
20. November 2023 - 12:34

Македонија вечерва ја пречекува Англија на Градскиот стадион

Фудбалската репрезентација на Македонија вечерва ќе се соочи со Англија на Градскиот стадион на последниот натпревар за квалификациите за претстојното европско првенство кое следната година ќе се одржи во Германија .

Атмосферата неколку часа пред почетокот на натпреварот ни ја пренесува коелгата Даниел Василев.

Даниел дали е се подготвено за вечерашното соочување?