Фудбал
2. September 2020 - 9:56

Силекс домаќин на Дрита на „Тоше Проески“

Македонските претставници во Лига Европа, Силекс и Ренова се домаќини  во 2. квалификациско коло во Лига на Европа каде повторно се игра по еден натпревар и тоа на 17 септември.
 
Тетовска Ренова дуелот со  Хајдук одлучи да го одигра  од 15:30 часот на стадионот „Петар Милошевски“ при тренинг центарот на Фудбалската федерација на Македонија додека  Силекс ќе и биде домаќин на  Дрита на арената „Тодор Проески“ во Скопје од 20:00 часот.
 
Шкендија единствена ќе гостува и тоа во Романија каде ја пречекува Ботошани.Тој меч се игра од 17:45 часот.