Здравје
4. August 2017 - 10:03

Се спасила од килограмите: Пријателка ѝ го кажала овој рецепт, а телото ѝ се променило за 5 дена

Абдоменалните масти се многу чест проблем денеска. Тоа е една од најтешките видови на масти за отстранување, но за среќа конечно е направена идеална комбинација на продукти кои ги елиминираат абдоменалните масти за само 5 дена.

Конзумирање на овој третман за 5 дена пред да заминете во кревет ќе ви донесе одлични резултати:

Потребно: 

-магдонос

-краставица

-лажица мед

-лажица сок од лимон

-лажица гел од алое вера

-лажица ѓумбир

-половина чаша вода.

Подготовка:

Чекор 1: Измијте ги и исечкајте ги сите состојки

Чекор 2: Ставете ги во блендер додека не се добие хомогена мешавина

Чекор 3: Испијте го овој пијалок пред да заминете во кревет. Спијте најмалку 8 часа дневно, не прескокнувајте го појадокот, вежбајте и пијте најмалку 8 чаши вода дневно.