Свет
30. September 2015 - 16:34

Руските авиони ја нападна Исламската држава - Ова се првите снимки

Авионите на руските вооружени сили денеска ги бомбардирале позициите на терористичката организација, Исламска држава во Сирија, потврдиле од Министерството за одбрана на Руската Федерација, јавува Агенција Анадолу (АА).
 
Најмалку 32 лица се загинаи, а над 200 се повредени.
 
Предупредување снимката е вознемирувачка!