Македонија
15. December 2017 - 12:55

Растроен штипјанец мавтал со сообраќаен знак кон возилата

Непознато машко лице со видно растројство синоќа на крстосницата од улица „Сутјеска“ со улица „Сремски Фронт" во Штип со возило на штипската Итна медицинска помош е пренесено во психијатрискиот оддел на Клиничката болница во Штип.

МВР информира дека лицето во рацете држело сообраќаен знак со кое мавтало кон возилата кои во тој момент се движеле на крстосницата.

Полициски службеници излегле на местото на настанот кој претходно бил пријавен при што констатирано е дека се работи за лицето Б.Х.(37) од Штип кој претходно оштетил сообраќаен знак и со него мавтал кон возилата.