Македонија
22. December 2018 - 12:16

Протестен марш на ВМРО-ДПМНЕ денес во Прилеп

ВМРО-ДПМНЕ денес организира протестен марш во Прилеп.

Според најавите од партијата, маршот ќе започне во 13 часот, а обраќање ќе има претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Од ВМРО-ДПМНЕ ги повикуваат сите незадоволни граѓани кои се против оваа однародена власт да се приклучат на денешниот протестен марш.