Македонија
29. October 2020 - 12:47

Приведено лице од тетовско, барано со потерница

На 28.10.2020 околу 22.20 часот, полициски службеници на СВР Тетово го привеле З.А.(19) од тетовско Озормиште, осуден на затворска казна за сторено кривично дело „тешка кражба“, по што тој бил спроведен во Казнено-поправната установа Затвор „Тетово“ во Тетово за издржување на казната.