Loading Video...
Спорт плус
10. September 2022 - 18:53

Полуфинални дуели на одбојкарскиот Мундијал

Актуелниот шампион против вице-првакот од последните две Светски одбојкарски првенства ќе играат во полуфиналето на Мундијалот чија завршница се игра во Катовице, Полска. 
 
Полјаците ќе имаат голема поддршка во дуелот со Кариоките во обидот, одново да играат во финалето, а со тоа да имаат можност да ја бранат и светската круна. Дуелот меѓу Полска и Бразил ќе се започне од 21 часот, а во овие моменти се игра првот полуфинале во кое Италија за противник ја има Словенија.