Здравје
6. November 2017 - 15:15

Ова е најсилниот природен лек - го поправа памтењето, ги топи маснотиите и го подобрува видот и слухот

Еден од најсилните природни лекови не само што ќе го поправи вашето помтење, туку ги топи и вишокот маснотии со кои се борите со години.

Клучната состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамини Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум, фосфор.

Ренот го отстранува заморот, го забрзува метаболизмот, поттикнува развој на добри бактерии во стомакот.

СОСТОЈКИ:

125 гр рен
4 лимони
3 лажици мед
2 лажици цимет
парче ѓумбир (околу 2 см)

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

Во блендер испасирајте ги ренот и ѓумбирот. Исцедете сок од лимони, додајте го во блендерот, добро измешајте па додајте цимет и мед. 

Добро поврзаната смеса ставете ја во стаклен сад.

Земајте по една лажица од смесата два пати дневно пред оброк, а ако вежбате, пред тренинг. Практикувајте го ова три недели и ќе забележите резултати.