Loading Video...
Кошарка
25. April 2021 - 18:57

Очекувани победи на МЗТ Скопје Аеродром и Работнички

Очекувана победа на фаворитите во денешните две средби од кошаркарската Прва лига. 
 
Во заостанат натппревар од 15.колои МЗТ Скопје Аеродром го совлада ТФТ со 97-78 за својата 12-та пообеда во само осумнаесетиот одигран меч за аеродромци сезонава, со која сино-белите се на 9.место на табелата со само бод помаку од три екипи пред него кои имаат и по два однпосно три одиграни натпревари повеќе. 
 
Потешко од очекуваното Работнички славеше на гостувањето кај Црн Дрим Г.М. со 85-78. 
 
Со оваа инаку вкупна 14-та победа тимот од „Градски парк„ се проби на 3.местѕо нба табелата зад Пелистер кој има две повеќе, односно Еуро Никел со една повеќе, но Работнички пак има натпревар помалку од противниците