Македонија
20. May 2022 - 16:57

Обид за обљуба на 20-годишна девојка во Карпош

Обид за обљуба на девојка во Карпош.

- На 19.05.2022 во 20.30 часот во СВР Скопје, 20-годишна девојка пријавила дека на територија на Карпош едно лице се обидело да изврши обљуба врз неа, но не успеало, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.