Македонија
19. јуни 2018 - 15:48

Ноќеска во Кисела Вода вооружен напад - ограбена бензинска пумпа

Ноќеска околу 04.10 часот во бензинска пумпа на бул. „Борис Трајковски“ во Скопје, две непознати маскирани лица извршиле разбојништво.
 
Сторителите со закана со пиштол од вработените одзеле 2.000 денари од дневниот промет и побегнале. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.