Македонија
17. September 2019 - 18:59

Непознат сторител влегол во црквите „Свети Димитриј и Света Петка“ во Чешиново и украл пари

Вчера во 09.05 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека ноќта на 15/16.09.2019 година непознат сторител со употреба на сила влегол во црквите „Свети Димитриј и Света Петка“ во с.Чешиново, општина Чешиново Облешево, при што одзел пари. Се работи на расчистување на случајот.