Здравје
14. July 2015 - 16:57

Направете ги овие работи и гледајте како ви растат градите!

Ако имате мали гради, а не сакате да ставате силикони, постои решение. Примените ги овие совети и градите ќе ви станат црсти и полни.
 
Во текот на периодот на ПМС градите се поголеми и цврсти, а корпата од градникот станува совршено пополнет. Меѓутоа, овој, кај многу жени примамлив ефект, можете да го задржите во текот на целиот месец, а блогадерение на одредени намирници и трикови за природно зголемување на градите.
 
ХРАНА БОГАТА СО ПРОТЕИНИ
 
Хормоните Естроген и прогестерон имаат значајна улога во одредувањето на големината на градите. Ако сакате полни и цврсти гради, важно е на телото да му овозможите природно и зголемено лачење на овие женски хормони.
 
Тоа може да се постигне со помош на намирници богати со протеини како црвено месо, риба и јајца. Ако преферирате зеленчук, најбогати со протеин се квиноја, мешункасти, ореви, тофу, спанаќ и останатиот зелен лиснат зеленчук.
 
ХРАНА БОГАТА СО ЕСТРОГЕН
 
Споменатите хормони се заслужни за изглед на вашите гради, а зголемено ниво естроген може да се постигне на природен и здрав начин. Се што треба да направите е дневното мени да го збогатите со намирници кои го зголемуваат нивото на хормоните во организмот.
 
Намирниците кои содржат најмногу природен естроген се ленено семе и сончоглед, соја и многу намирници направени од соја, потоа јајца и мешункаст зеленчук. Истиот ефект имаат и чајот од анасон и црвена детелина.
 
ХРАНА КОЈА ЗГОЛЕМУВА ЦИРКУЛАИЈАТА
 
Зголемувањето на циркулација во вашето тело носи бројни предности. Освен убава кожа и намален целулит, здрава циркулација прави чуда и на вашите гради. Циркулацијата ја урамнотежува работата на организмот, но и лачење на хормони.
 
Освен вежбање и рекреација тоа може да се постигне и со намирници како лук, темна чоколада, ѓумбир, цитрус, авокадо и лубеница.