Македонија
21. October 2019 - 15:40

Млад скопјанец повреден од струен удар во кафуле на „Партизанска“

Синоќа во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „Св.Наум Охридски’’ бил донесен А.А.(22) од Скопје, повреден од струен удар при работа во угостителски објект на бул.„Партизански одреди’’.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.