Кошарка
4. August 2017 - 19:31

Македонските кошаркари утре против Естонија по првата победа во претквалификациите

Поразот од Косово за нашите кошаркари беше непријатен, но да се надеваме дека тоа беше само еден лош ден на нашата репрезентација која веќе утре ќе игра против Естонија на домашен терен во СЦ “Борис Трајковски“.