Македонија
6. јуни 2023 - 16:54

Мајка и дете истепани од три лица во Чаир

На 05.06.2023 во 17.00 часот во СВР Скопје, Б.К.(23) од Скопје пријавила дека околу 13.30 часот на подрачјето на Чаир таа и нејзиното дете биле физички нападнати од М.Ј., неговата сопруга М.Ј. и нивното дете.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.