Loading Video...
Кошарка
27. August 2022 - 18:12

Кошаркарите се подготвуваат за утрешниот меч против Словачка

Во СЦ Кале во Скопје нашите кошаркари ќе ја пречекаат Словачка, во рамките од 2.коло на пред-квалификациската група Д за Евробаскетот 2025 г. 
 
По драматичната победа над Данска пред два дена, црвено-жолтите утревечер ќе атакуваат на вториот триумф во овие квалификации и тоа во дуелот против Словачка, која во првата рунда беа поразени од Норвешка.
 
Инаку минатата година со Словаците одигравме два различни меча во предквалификациите за Светското првенство
 
Натпреварот меѓу Македонија и Словачка ќе се игра во терминот од 19 часот, а влезот во салата е слободен