Македонија
12. October 2021 - 13:37

Извршено сквернавење на гроб на градските гробишта во Куманово

Жена од Куманово во полицијата пријавила случај на сквернавење на градските гробишта, соопшти денеска кумановскиот СВР.

– Вчера во 12:09 часот С.П. од Куманово во СВР Куманово пријавила дека на градските гробишта во Куманово било извршено сквернавење на гроб, информираа од СВР Куманово.

Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.