Балкан
25. September 2017 - 12:03

Граѓаните утрово во шок - убиен маж среде бел ден во Србија

53-годишен маж е убиен денеска во 9.45 во влезот на зградата на улица Цар Лазар во Парачин.

Убиениот е родум од трстеник, а во Парачин имал изнајмено стан.

Полицијата интензивно трага по неговиот убиец кои сеуште е во бегство.