Тенис
14. May 2022 - 19:56

Циципас во финалето на мастерсот во Рим

Гркот Стефанос Циципас е првиот финалист на турнирот во Рим откако во полуфиналето во три сета го совлада големиот ривал Александар Зверев кој пред една недела беше подобар во Мадрид. 
Циципас во финалето ќе игра со подобриот од мечот  Ѓоковиќ – Руд кој е во тек.