Loading Video...
Кошарка
16. јуни 2021 - 17:19

Бруклин поведе со 3:2 во победи против Милвоки

 
Екипата на Бруклин е на чекор од пласман во финалето на Источната конферфенција на НБА плејофот. 
 
Ова окако Бруклун славеше триумф пред своите сипатизедри со 114-108 со што победе со 3:2  во победи во пресметката со Милвоки
 
Кевин Дурант беше најзаслужниот играч за овој триумф на Бруклин завршувајќи ја средбата со трип-дабл. 
 
Покрај 49-те поени Дурант имаше и 17 скокови и 10 асистенции. Во отсуство на повредениот Кајри Ирвинг и рековалесцентот Џејмс Харден, тојк поддршка имаше од Џеф Грин кој придодаде 29 поени. 
 
Првата шанса за влез во финалето тимот на Бруклин ќе ја има веќе во петок наутро за кога е закажан шестиот меч што ќе се игра во Милвоки.