Loading Video...
Кошарка
15. јуни 2021 - 17:00

Атланта и ЛА Клиперс израмнија на 2:2 во дуелите со Финалделфија и Јута

 
 
 
Тимот на Атланта го израмни резултатот на 2:2 во победи протов Филаделфија во полуфиналето од Источната конференција на НБА плејофот. 
 
Тре јанг со 25 и Богдан Богданивиќ со 22 поени беа творци на победата на „Хоукси“ со 103-100. 
 
И „Клиперси“ израмнија на 2-2 во победи во дуелот против Јута во западното полуфинале. 
 
На средбата во Лос Анџелес, домаќините до триумфот со 118:104 стигнаа предводени од Пол Џорџ и Каваи Ленард кои постигнаа по 31 поен. 
 
Ноќеска во 2 часот и 30 минути по полноќ ќе се игра петиот дуел меѓу Бруклин и Милвоки во кој двата тима влегуваат со по две победи.