Македонија
21. March 2019 - 12:34

Апсење на скопскиот Аеродром

Пеесетина минути по полноќ на Граничниот премин „Меѓународен Аеродром Скопје“, при пасошка контрола и проверка, било констатирано дека 24-годишниот Т.М од Штип се наоѓа на листата со мерка „А” (апси).

Лицето било предадено на полициски службеници од Полициската станица Крива Паланка за понатамошна постапка.