Македонија
13. October 2020 - 10:55

22-годишник од Свети Николе уапсен поради кражба

Вчера во 14.45 часот, полициски службеници од Полициската станица Свети Николе го лишиле од слобода Н.И.(22) од Свети Николе, затоа што бил затекнат при вршење на кривично дело „тешка кражба“, соопштија од МВР.

Против Н.И. ќе биде поднесена соодветна пријава.