Македонија
16. November 2015 - 15:19

Таткото гледал како сопругата го фрла нивниот син од терасата

Таткото на шест годишното момче кое е тешко повредено откако неговата мајка го фрли од терасата на станот на 4-тиот кат, целата драма ја гледал од пред зградата.

Очевидци на настанот во Хиподром  велат дека таткото ја убедувал сопругата да не прави такво нешто, но бидејќи не бил сигурен повикал неколку лица за да му помогнат и да го пречекаат детето долу, доколку се случи најстрашното.

Разубедувањата не помогнале, мајката го седнала детето на оградата од терасата и го турнала. Малото момче удрило со глава во метална шипка на третиот кат, а со возило на Итна медицинска помош било веднаш пренесено во Ургентниот центар. Лекарите констатирале дека шестгодишниот Марко има фрактура на черепот, но се наоѓа надвор од животна опасност.