Македонија
16. November 2015 - 11:03

Драма во Хиподром: Мајка си го фрли 6-годишниот син од 4 кат, по што скокна и таа

Вистинска драма се случила утринава во скопската населба Хиподром откако мајка го фрли својот 6-годишен син од четвртиот кат, по што и самата скокна.
 
Мајката со детето во рацете се заканувала дека ќе посегне во животот на детето и својот, неофицијално поради нарушени семејни односни. Кратко потоа мајката го фрлила својот син од терасата, но падот на детето бил ублажен од жици за алишта на подолните катови. Околу половина час подоцна од и таа скокнала од терасата.
 
Според првичните информации детето има тешки повреди, а мајката се наоѓа во критична состојба. Во тек е увидот.