Македонија
18. May 2022 - 19:16

Жена се обидела да се самоубие фрлајќи се од зграда во Аеродром

Жена попладневно се обидела да се самоубие во скопската населба Аеродром, пренесува порталот Локално.

Според информациите, Т.С. родена 1991 година се фрлила од 5-ти кат од зграда на булевар „Авној“. Девојката е моментално на КАРИЛ со тешки телесни повреди.

Полициски службеници во моментот вршат увид на местото на настанот.