Балкан
20. September 2020 - 14:06

Земјотрес во Далмација

Далмација денеска ја погоди земјотрес со јачина од 4,2 степени по Рихтер.

Епицентарот на земјотресот е регистриран на 12 километри југоисточно од Грачац, 88 километри северозападно од Сплит.

Се очекуваат официјални податоци.