Балкан
27. July 2015 - 8:54

Земјотрес од 4,1 на Халкидики

Земјотрес со интензитет од 4,1 степен по Рихтеровата скала беше регистриран вчера на вториот крак од полуостровот Халкидики.

Епицентарот на потресот бил во реонот на Јерисос, на 90 км. од Солун на длабочина од пет километри.

Нема извештаи за повредени ниту за материјална штета.