Loading Video...
Фудбал
7. May 2021 - 20:10

„Заедно и се е можно“ Пивара Скопје нов партнер на ФФМ

АД Пивара Скопје е новиот партнер на ФФМ пред настапот на ЕП во фудбал во јуни. 

Мотото под кое ќе  се пишува новата историја е „Заедно и се е можно“. 

На настанот пред платото на ФФМ беше промовирана и химната „ одиме на ЕП“ во изведба на Вис Рисови. 

За важноста на партнерството говореа првиот човек на ФФМ Муамед Сејдини и Горан Сладиќ, генералниот директор на Пивара Скопје.