Фудбал
7. October 2017 - 18:38

Второлигашите одиграа редовно коло

Иако имаше репрезентативна пауза нашите второлигаши одиграа редовно коло. Во западната конференција Гостивар однесе значајна победа за врвот на табелата додека на Истокот Брегалница убедливо победи во дуелот ос Плачковица. 
 
ВТОРА ЛИГА ЗАПАД
 
Македонија ЃП- Струга ТЛ  3-0
 
Лабуништа – Еуромилк 3-0
 
Тетекс – Локомотива  2-1
 
Зајази – Гостивар  1-3
 
Велазерими – Новаци
 
 
 
ВТОРА ЛИГА ИСТОК
 
Брегалница – Плачковица  4-1
 
Борец – Беласица 0-0
 
Победа В.-Осогово  3-0
 
Кожув – Тиквеш  1-1
 
Хоризонт Т. – Саса 0-3
 
 
 
фото:гол.мк