Македонија
24. September 2019 - 12:14

Времето утре облачно, од петок пораст на дневната температура

 Стабилизирање на временската состојба со пораст на температурите најавуваат метеоролозите.

Променливо облачно ќе биде утре,  а задутре ќе има локални врнежи од дожд со ретки грмежи.

Како што соопшти Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР), од четврток до недела утринската температура ќе се движи од четири до 16 степени, а дневната од 20 до 29 степени.

В понеделник ќе биде најтопло, со дневна температура од 30 степени.