Македонија
26. July 2015 - 8:44

Времето денеска ќе биде сончево и топло

 
 
Сончево и топло со мала до умерена облачностне очекува денеска. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Ќе дува слаб, а долж Повардарието умерен северен ветер, кој ќе придонесе температурите во северните делови да бидат малку пониски. Утринската температура ќе биде во интервал од 13 до 22, а дневната од 31 до 38 степени. УВ индексот ќе биде 8.