Македонија
27. May 2024 - 21:28

Возило излетало од патот Прилеп - Скопје кај кавадаречко Раец

Возило излетало од патот Прилеп - Скопје кај кавадаречко Раец, потврдија за МИА од СВР Велес. 

Според првичните информации добиени од портпаролот Биљана Ѓаковска,  најверојатно возилото се излизгало поради лизгава течност на патот, од товарно возило.

Засега, сообраќајот наизменично се одвива по другата коловозна лента, додека трае увидот.