Loading Video...
Фудбал
24. October 2021 - 18:41

Вест Хем со 1-0 славеше над Тотенхем

Екипата на Вест Хем продолжува со позитивните резултати. Во меч од 9.коло на Премиер лигата популарните „чекани“ пред својатга публика го победида Тотенмхем со 1-0. 
 
Стрелец на победничкиот гол беше Михаел Антонио во 72.минута. 
 
Со оваа победа и трите освоени бодови, вкупно 17, Вест Хем го мина Тотенхем на табелата, па сега е четврти зад Челзи, Манчестер Сити и Ливерпул.