Џет-Сет
3. December 2016 - 18:50

Ванеса Паради ужива во нова романса

Пејачката и актерката Ванеса Паради (43) е во врска со режисерот Самјуел Беншентри.

Таа повеќе години беше во врска со актерот Џони Џеп, со кого има две деца. Сепак парот се раздели, а Џони потоа се ожени со глумицата Амбер Херд, од која во меѓувреме се разведе.

- По Џони Деп и Бенџамин Биолеј, Ванеса повторно се најде во прегратка на уметник и тоа режисерот, со кого соработуваше на екранизацијата на романот „Куче“. Парот е фотографиран за време на романтичниот викенд во Белгија, каде се надеваа дека ќе минат незабележано, но сепак беа забележани од белгиските папараци, пишува таблоидот „Гала“. 

Ванеса пред четири години се раздели од Џони, со кого ги има синот Џек и ќерката Лили Роуз, а јавно го поддржа за време на разводот од Амбер, која го обвини за насилство.