Македонија
3. October 2017 - 8:53

Утринава ведро и сончево, а подоцна пресврт во температурите

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Утринската температура ќе се движи од три до 12, а дневната температура од 19 до 25  степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Температура ќе се движи од седум до 23 степени.

До петок следува период на сончево и потопло време со мала до умерена облачност. В сабота под влијание на нов влажен бран времето ќе биде претежно облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува и умерен до засилен северозападен ветер кој ќе донесе значително заладување од север за десетина степени.